مروری بر مارکتینگ با دکتر ماکان آریا پارسا

دسته‌بندی: اخبار
تاریخ: ۱۱ مهر ۱۴۰۰
بازدید: ۵۳ views
مروری بر مارکتینگ با دکتر ماکان آریا پارسا

آیا تا به حال به فکر راه اندازی کسب و کار افتاده اید؟ به این فکر کرده اید که چگونه کسب و کار خود را رونق بخشید؟ هر کسب و کاری که راه اندازی می کنید نیاز به فروش دارد، در غیر این صورت در کمترین زمان ورشکست خواهد شد. برای نشان دادن خود به دیگران فقط کافی است از روش های بازاریابی استفاده کنید. این روش ها در کوتاه ترین زمان، مشتریان را به شما نشان می دهند و محصولات شما را به فروش می رسانند. تنها کاری که باید انجام دهید کمک ‌گرفتن از یک بازاریاب خبره است.

تعریفی از مارکتینگ

بازاریابی روشی برای فروش محصولات و خدمات یک شرکت است. در بازاریابی باید محصولات خود را تبلیغ کنید، بفروشید و به خریداران تحویل دهید. در برخی موارد بازاریابی می تواند توسط شرکت های زیر مجموعه شرکت اصلی انجام شود و این شرکت های کوچک به عنوان واسطه ای بین شرکت اصلی و خریداران عمل کنند. در بخش بازاریابی باید افرادی استخدام شوند که توانایی جلب توجه مخاطبان و فروش محصولات به آن ها را دارند؛ چرا که نقطه هدف بازاریابی خریداران هستند.
کارکنان مارکتینگ می توانند برای افراد و شرکت های مختلف دست به تبلیغ بزنند و از روش های متفاوتی برای تبلیغ کمک بگیرند. از دیگر کارهایی که در بازاریابی انجام می شود، ارتباط مستقیم با خریداران است؛ برای مثال از آن ها برای خریدشان تشکر کنید و یا محصولات جدید خود را به آن ها معرفی کنید. شما با این کار محصولاتی که می دانید مشتریانتان به دنبال آن ها هستند را به آن ها نشان می دهید و آن ها را ترغیب به خرید می کنید. این کار باعث افزایش سود شما از فروش محصولاتتان می شود.

مروری بر مارکتینگ با دکتر ماکان آریا پارسا

 

اهمیت مارکتینگ

بازاریابی یکی از پر اهمیت ترین مسائل در امر کسب و کار است و سود شما را نشان می دهد. اگر فکر می کنید که بدون بازاریابی می توانید سود زیادی داشته باشید، کاملا در اشتباه هستید. زمانی که بازاریابی انجام ندهید، مخاطبان محصول شما را نمی بینند و ممکن است دچار ورشکستی شوید. برای پی بردن به اهمیت بازاریابی همراه ما باشید.

 • مارکتینگ روشی برای جذب مشتریان است
  همان طور که تاکنون گفته شد، مهم ترین اهمیت بازاریابی جذب مخاطبان است. شما باید مشتریان خود را بشناسید و بدانید که به خرید چه محصولاتی تمایل دارند. اگر به محصولات شما علاقه ندارند، فقط وقت خود را هدر داده اید. باید در نظر داشته باشید که جذب مشتری به معنی وادار کردن آن ها به خرید نیست. با این کار فقط مشتریان را از دست می دهید و باعث ناراحتی آن ها می شوید و مارکتینگ شما بی نتیجه می ماند. فقط کافی است که محصول خود را به آن ها معرفی کنید و اگر دوست داشتند توضیحات بیشتر و قیمت را ارائه دهید. سعی کنید نقاط قوت محصولات خود را نشان دهید. می توانید از رسانه های اجتماعی برای تبلیغ کار خود کمک بگیرید و محصولات خود را بفروشید. همچنین می توانید از پیج هایی که تعرفه تبلیغ پایینی دارند کمک بگیرید و پیج خود را به دیگران نشان دهید.
 • مارکتینگ باعث معروف شدن کسب و کارتان می گردد
  رشد و افزایش سود کسب و کارتان به طور مستقیم با شهرت آن در ارتباط است. هر چه برند شما معروف تر باشد، فروش شما نیز بیشتر خواهد شد. این شهرت ارزش کسب و کارتان را نشان می دهد. یکی از مهم ترین مزایای بازاریابی، کسب شهرت برای برندتان است. این شهرت فقط با بازاریابی به وجود نمی آید، در کنار آن باید نظر مشتریان را جلب کنید و محصولات با کیفیتی در اختیار آنان قرار دهید. همان طور که گفته شد برای معرفی برندتان می توانید از شبکه های اجتماعی کمک بگیرید.
 • مارکتینگ، ارتباطی بین تجارت و مشتری است
  به کمک بازاریابی می توانید مشتریان خود را با دنیای تجارت و هر چیزی که درون آن است آشنا کنید. به مشتریان نشان دهید که بهتر است به شما اعتماد کنند و شما هم وفاداری خود را به آنان اثبات کنید. اگر مشتریان متوجه شوند که شما در بین رقبای تجاری از قیمت و کیفیت بهتری برخوردار هستید، به شما اعتماد می کنند و مشتری دائم شما می شوند.
 • مارکتینگ به افزایش فروش کمک می کند
  هر چه محصول شما بیشتر تبلیغ شود، فروش آن نیز بیشتر می شود. بازاریابی این کار را برای شما انجام می دهد و به شما کمک می کند در زمانی کم، محصول بیشتری بفروشید. اگر تبلیغات شما مشتریان را ترغیب به خرید کند، با یک بار خرید، مشتری دائم شما خواهند شد؛ اما کیفیت محصولاتتان نیز در این امر مهم است. اگر از محصول شما راضی باشند، آن را به آشنایان خود معرفی می کنند و فروش محصول شما را افزایش می دهند. پس برای دستیابی به چنین هدفی، از کیفیت محصولات خود غافل نشوید.
 • مارکتینگ باعث ارتباط شما با جهانیان می شود
  اگر بازاریابی شما به درستی انجام شود می توانید محصول خود را به جهانیان نشان دهید. برای دستیابی به چنین هدفی باید از ضعف دیگران استفاده کنید و محصولی متفاوت و با کیفیت بالاتر را در اختیار خریداران قرار دهید. اگر فکر می کنید برند شما به اندازه ای معروف شده است که همیشه مشتریان خود را خواهید داشت باید بگوییم کاملا در اشتباهید. در هر لحظه ممکن است مشتریان شما به سمت برند های بهتر و معروف تری که مارکتینگ خود را شروع کرده اند بروند. برای جلوگیری از چنین مشکلی سعی کنید همیشه برند خود را به مشتریان نشان دهید و رقبای خود را کنار بزنید.

سخن پایانی
بازاریابی یکی از مهم ترین مسائل در عصر ارتباطات است. امروزه با گسترش شبکه های اجتماعی و تلفن همراه، مردم دیگر به دنبال روش های قدیمی بازاریابی نیستند، پس شما هم به عنوان یک فروشنده نباید به دنبال آن ها باشید و باید از جدید ترین روش ها استفاده کنید. با مارکتینگ می توانید مشتریان خود را افزایش دهید و با این کار سود فروش خود را بالا ببرید. علاوه بر آن، مارکتینگ باعث می شود که برند شما به دیگران نشان داده شود و حتی جهانی شود. دکتر ماکان آریا پارسا یک مدیر و کارآفرین موفق است و اعتقاد دارد که برای موفقیت برند باید تمام توان خود را در راستای بازاریابی قرار دهید.

 

برچسب‌ها:

زهرا علائی

دیدگاه‌ها

کلیه حقوق برای وب سایت انتشارات پارسیان دانش پندار محفوظ میباشد.