میثم شکری ساز کیست و داستان موفقیت هایش چه بود؟

دسته‌بندی: رپورتاژ
تاریخ: ۱۹ تیر ۱۴۰۰
بازدید: ۱۰ views
میثم شکری ساز کیست و داستان موفقیت هایش چه بود؟

میثم شکری ساز کیست و داستان موفقیت هایش چه بود؟

میثم شکری ساز کارآفرین برتر و مدیر نمونه کشورمان است که در 34 سالگی این عناوین را به خودش اختصاص داد. او موسس اولین مرکز آموزش مجازی و مدیر عامل یکی از بزرگترین هلدینگ های کشور است. برای شناخت او در این مطلب همراه ما بشید.

اگر نگاهی به خیابان ها بیندازید، کم نیستند، تعداد کودکان کار که از دستفرشی گرفته تا پاک کردن شیشه ماشین ها سر چهار راه و واکس زدن کفش عابران را انجام می دهند. معیشت اقشار کم درآمد جامعه را بررسی کنید. خواهید دید که اوضاع چندان مناسبی ندارند و از بیکاری و نبود شغل مناسب گلایه دارند. در چنین شرایطی جامعه یک برگه برنده رو می کند و آن چیزی نیست جز کارآفرینی. افرادی در کشور وجود دارند که با مطرح کردن ایده های نو، نگاهی تازه به شرایط و فرصت های موجود دارند.

کارآفرینان مانند فرشته های نجاتی هستند که بیکاری و فقر را ریشه کن می کنند. آن ها فکری خلاق و سازنده دارند. همین ویژگی هم باعث تمایز آن ها با سایر مردم می شود. اگر به گذشته فکر کنید، در می یابید که قبلا سیم کارت های دائمی چه هزینه گزافی داشتند. شاید فرد تا 1 میلیون تومان بابت خرید سیم کارت هزینه می کرد و فقط تعداد کمی از نعمت داشتن آن برخوردار بودند. اما کارآفرینی با دادن ایده سیم کارت های اعتباری، باعث انقلابی در زمینه ارتباطات شد. سیم کارت های اعتباری جای سیم کارت های دائمی را به سرعت گرفتند و شرکت های ایرانسل، همراه اول، رایتل و … روی کار آمدند. از طرفی همه افراد، حتی کسانی که درآمد پایینی داشتند موفق به خرید سیم کارت شدند و هم اشتغال زایی عظیمی اتفاق افتاد.

می بینید که یک ایده نو می تواند چه دستاوردهای فوق العاده ای را برای جامعه داشته باشد. بنابراین باید قدر کارآفرینان کشور را بدانیم و به آن ها میدان بدهیم تا بتوانند ایده هایشان را عملی کنند و دغدغه های موجود را پاسخ بگویند. زمانی که یک نیاز وجود داشته باشد، با پاسخگویی به آن و بر طرف کردن مشکل، کارآفرینی جلوه گر می شود. در این مطلب می خواهیم شما را با برترین کارآفرین کشور یعنی دکتر میثم شکری ساز آشنا کنیم. جوانی که داستان موفقیت هایش شنیدنیست و  باعث تحولات بسیاری در کشور شده است. در ادامه بیشتر درباره او بدانید…

میثم شکری ساز کیست و داستان موفقیت هایش چه بود؟

بدانید میثم شکری ساز کیست و چه خدماتی کرده است؟

برای پاسخ به این سوال که میثم شکری ساز کیست؟ باید از زندگینامه اش بدانید. این کارآفرین جوان متولد 29 امین روز فروردین 1365 است. او که از کودکی علاقه بسیاری به کمک به افراد جامعه داشت، خیلی زود پله های رشد و ترقی را پیمود. او بالغ بر 10 سال پیش اولین موسسه آموزش مجازی کشور را با نام موسسه آموزش مجازی پارس راه اندازی کرد. بعد ها در سال 1388 اقدام به تاسیس یکی از بزرگترین هلدینگ های کشور به نام هلدینگ پارس پندار نهاد کرد.

دکتر میثم شکری ساز جوانی است که با داشتن 34 سال مدیر مجموعه های و شرکت های بسیاری است. او همه عمرش را صرف تلاش برای ساخت آینده ای روشن و خدمت به کشور خود کرده است. اگر بخواهید درباره تحصیلات او بدانید، باید بگوییم که فارغ التحصیل رشته مدیریت MBA از دانشگاه اشتنبایس برلین و امیر کبیر تهران است. همچنین مقطع دکترای کارآفرینی و مهندسی صنایع را نیز در دانشگاه آزاد اسلامی پشت سر گذاشته است.

این جوان شایسته کشورمان باعث شد که بیش از 500 نیروی کاری جوان در شرکت های تحت مدیریتش مشغول به کار شوند و همین امر باعث رشد شدید اشتغال زایی در کشور شده است. او همچنین به رشد و توسعه اقتصادی نیز کمک بسیاری کرده است. در شرایط تحریم و نابسامانی اوضاع کشور که شاهد تغییرات نرخ ارز و دلار بودیم، بسیاری از شرکت ها، نیروهای کاری خود را به دلیل فقدان و یا کمبود بودجه تعدیل کردند. اما دکتر میثم شکری ساز با مدیریت صحیح و همه جانبه خود، اقدام به چنین کاری نکرد و همه نیروهای خودش را حفظ نمود.

جالب است بدانید که دکتر میثم شکری ساز در سال 96 موفق به کسب عنوان کارآفرین برتر کشور و مدیر نمونه فناوری اطلاعات شد. او دارای شهروندی کشور کاناداست و می توانست در این کشور بدون دغدغه به زندگی آرام و راحتی برای خود بپردازد. اما عشق به میهن، باعث شد که میثم شکری ساز همه دانش و مهارت های خود را در کشور خودش استفاده کرده و باعث پیشرفت روز افزون جامعه خودش شود.

میثم شکری ساز کیست و داستان موفقیت هایش چه بود؟

از مدیریت تا کارآفرینی، تدریس، سخنرانی، نویسندگی و قهرمانی شطرنج

زمانی که بیوگرافی این مدیر موفق را جستجو می کنید و می خواهید بدانید میثم شکری ساز چه کسی است و چه مسیرهایی را در زندگی انتخاب کرده، به شاخه های متعدد و قابل توجهی می رسید. او تنها در یک گرایش موفق نبوده و پا به هر عرصه ای که گذاشته، افتخار آفرینی را به همراه آورده است. دکتر میثم شکری ساز سخنرانی انگیزشی است که سمینار های بسیاری را برای ارائه مشاوره های سودمند در باب بازاریابی و فروش، مدیریت منابع انسانی، ارتباطات و … برگزار کرده است.

از طرفی نویسنده، مترجم و مولف آثار ادبی ارزشمندی نیز می باشد که از جمله آن ها می توان به کتاب فراتر از استراتژی، استوار، مذاکره با دست های خالی، بازاریابی گوریلی، بازاریابی نوگرا و … اشاره کرد.

سوابق تدریس دکتر میثم شکری ساز نیز بسیار درخشان است و او علاوه بر همکاری با دانشگاه های تراز اول کشورمان دوره های آموزشی مفیدی را با عنوان 25 راز موفقیت، هدف گذاری، بازاریابی و فروش و تسخیر قلب مشتریان برگزار می کند. همچنین در ورزش نیز خوش درخشیده و قهرمان مسابقات شطرنج شده است.

برای رسیدن به موفقیت شما هم می توانید مانند میثم شکری ساز باشید. تنها کافیست که تلاش مستمر داشته باشید، در برابر موانع ایستادگی کنید و همواره به دنبال رویاهایتان بروید.

منبع: افکار نیوز

برچسب‌ها:

مازیار کیانی مقدم

دیدگاه‌ها

کلیه حقوق برای وب سایت انتشارات پارسیان دانش پندار محفوظ میباشد.