ماکان آریا پارسا کلاهبردار های کسب و کار را ضربه زننده به اقتصاد کشور می داند

دسته‌بندی: اخبار
تاریخ: 9 مرداد 1401
بازدید: ۲,۴۵۳ views
ماکان آریا پارسا و نظرات وی درباره کلاهبردار های فضای مجازی
 • ماکان آریا پارسا کلاهبرداری آنلاین را یک واقعیت غیرقابل انکار برای کسب و کارهای امروز می داند. طبق گزارشی که کمیسیون تجارت فدرال آمریکا در سال 2019 منتشر کرد، وجود کلاهبرداری در بیزینس آنلاین 53 درصد از 2/3 میلیون شکایتی که مصرف کنندگان داشته اند شامل شده است. از سوی دیگر طبق این گزارش در کلاهبرداری های انجام شده چه به صورت سایبری و چه به صورت تلفنی، کسب و کارها بیش از 9/1 میلیارد دلار را از دست داده اند.

  ماکان آریا پارسا مدیر جوان هولدینگ پارس و موسس چندین بیزینس موفق معتقد است که در حال حاضر حتی اگر یک کسب و کار کوچک آنلاین هم داشته باشید باید با انواع کلاهبرداری ها دست و پنجه نرم کنید. به عنوان مثال اگر یک فروشگاه کوچک در اینستاگرام داشته باشید مطمئنا با فیش های جعلی پرداخت مواجه شده اید. از سوی دیگر در همین کسب و کار اینستاگرامی ممکن است با بلاگرهایی موجه شده باشید که تبلیغاتی بی ثمر داشته اند و البته همین بلاگرها هم درخواست مبالغی هنگفتی از شما دارند. مواردی که ذکر شد تنها نمونه کوچکی از کلاهبرداری های متداول اینترنتی است که البته مدل های بزرگتری هم وجود دارد که مطمئنا از افراد دیگر یا مدیران کسب و کارهای دیگر آن را شنیده اید.

  ماکان آریا پارسا کلاهبردار ها در بیزینس اینترنتی و آنلاین را به عنوان یک عامل ضربه زننده مهم به کسب و کارهای امروزی می داند. لطمه به کسب و کارهای نوظهور و استارت آپ ها می تواند ضربه ی فوق العاده موثری به اقتصاد فعلی و آینده کشور وارد کند. چرا که دنیای فردا، دنیای آنلاین است و اگر کسب و کارها نتوانند در فضای آنلاین فعالیت نموده و از خطرات آن در امان باشند، محکوم به نابودی هستند. به طور کلی هر کسب و کار یا شرکتی ممکن است در مقاطعی از زمان با کلاهبرداری های اینترنتی روبه رو شده باشد. نظر دکتر ماکان آریا پارسا این است که در دنیای امروز که دسترسی ساده تری به منابع وجود دارد، دسترسی کلاهبرداران به هویت ها و نیز حساب های اعتباری بیشتر شده است و همین سبب می شود که کلاهبرداران با راحتی بیشتری نسبت به قبل به اهداف کلاهبرداری خود دست یابند.

  ماکان آریا پارسا کلاهبردار

  دکتر آریا پارسا که خود به عنوان یک کارآفرین و صاحب کسب و کار با مقوله کلاهبرداری در کسب و کارها آشنایی خوبی دارد، معتقد است که اگر زیرساخت های سایبری کشور بهبود پیدا نکند، امکان مقابله موثری با کلاهبرداری های آنلاین وجود ندارد. در کنار تقویت زیرساخت ها بهتر است که سواد رسانه ای و سایبری مردم هم ارتقا یابد تا آنها نیز با انواع مختلف کلاهبرداری های مجازی آشنا باشند. همچنین برای پیشگیری از وقوع کلاهبرداری های آنلاین بهتر است که قوانین بهتری برای برخورد قاطع تر با متخلفان وضع گردد.

  ویدیو زیر شامل نظرات دکتر ماکان آریا پارسا راجع به کلاهبرداری در فضای مجازی است. برای آشنایی با دیدگاه های ایشان راجع به این موضوع فایل ویدیویی زیر را مشاهده نمایید.

  نمونه های رایج کلاهبرداری از کسب و کارهای آنلاین

  یکی از رایج ترین شیوه های کلاهبرداری، کلاهبرداری از طریق واتساپ است. خیلی از افراد با ارسال فیش های جعلی واریز برای مدیر یک کسب و کار، از وی درخواست ارائه خدمات یا کالا می کنند. به نظر ماکان آریا پارسا برخورد با این شیوه کلاهبرداری آسان است. زمانی که فیش واریزی برای مدیر یک کسب و کار ارسال شد وی باید در همان لحظه واریزی را از طریق بانک هم بررسی نماید و اگر اوکی بود، اقدام به ارائه خدمات یا محصولات کند.

  به دلیل باگ های امنیتی برنامه واتساپ، برخی با ارسال پیام به یک شخص خاص می توانند به اطلاعات شخصی یا حتی بانکی وی دست پیدا کنند. در این مواقع اگر شخص طرف دوم پیام ارسالی را ببیند (اصطلاحا seen کند)، آنگاه فرد کلاهبرداری می تواند از طریق پیام ارسالی رباتی به سیستم طرف دوم بفرستد و اقدام به دزدی اطلاعات کند. به اعتقاد ماکان آریا پارسا کلاهبرداری به این شکل، توسط کلاهبردارهای حرفه ای تری انجام می شود. برای مقابله با این شکل از کلاهبرداری دکتر آریا پارسا توصیه می شود پیام های واتساپی دریافتی از شماره های ناشناس را حتی الامکان بررسی ننمایید.

  یک نوع دیگری رایج از کلاهبرداری ها به این شکل است که با شما از طرف یک شرکت جعلی تماس می گیرند و عنوان می کنند که شما برنده فلان جایزه به فلان دلیل شده اید. حال برای دریافت جایزه خود نیاز است که یکسری اطلاعات را برای فرد اپراتور ارسال نمایید. ماکان آریا پارسا کلاهبردار های این فرمی را خیلی حرفه ای نمی داند. چرا که یک شکل قدیمی از کلاهبرداری است و افراد خود باید متوجه باشند که اطلاعات خود را به آسانی در اختیار هر شخصی بدون دریافت مدارک لازم قرار ندهند.

   

  برای آشنایی بیشتر با دیدگاه های دکتر آریا پارسا راجع به کلاهبرداری های آنلاین لطفا فایل صوتی زیر را گوش فرادهید.

  کلاهبردارها و نظرات ماکان آریا پارسا راجع به آن ها

  ماکان آریا پارسا کیست و چطور توانست در کسب و کارهای خود به موفقیت دست یابد؟

  دکتر ماکان آریا پارسا به عنوان یک کارآفرین و یکی از تاثیرگذارترین افراد در زمینه کسب و کار و کارآفرینی است. او یکی از شناخته شده در سال های اخیر در حوزه کارآفرینی می باشد. ایشان با توجه به سن کم خود به موفقیت های بیشماری دست یافته اند. با توجه به کسب و کارهایی که ایجاد کردند، بخشی از مشکل بیکاری جامعه را توانستند حل کنند. کارآفرینان زیادی در کشور وجود دارند که نقش بسیار مهمی در ایجاد اشتغال دارند.

  نقاط عطف در زندگی دکتر آریا پارسا

  نقاط عطف در حقیقت همان زمان هایی می باشند که تغییرات بزرگ شکل می گیرند. در زندگی کارآفرینان بزرگ دنیا می توان نقاط عطف زیادی را مشاهده نمود. در حقیقت نقاط عطف فرصت هایی هستند که در زندگی هر فرد ممکن است پیش بیاید. تفاوتی که وجود دارد این است که کارآفرینان بزرگ می دانند که چگونه این نقاط را شناسایی کنند. این افراد به خوبی از این نقاط استفاده کرده و دستاورد های بزرگی را کسب می کنند.

  بسیاری از افراد موفقی را که می شناسیم تفاوت زیادی را با ما ندارند. آن ها به صورت مستمر و به دفعات تلاش کرده و شکست ها را از سر گذرانده اند. این افراد با هر بار شکست خوردن ناامید نشده و دوباره راه دیگری را انتخاب کرده اند. می توان گفت که همین دلایل باعث موفقیتشان در مسیر اهداف شده است.

  معمولا می توان در زندگی  این افراد موفق یک نقطه عطف خاص را مشاهده کرد که آغاز گام های بلند می باشد. این آغاز بزرگ می تواند آن ها را به عناوین و جایگاه های بزرگ برساند.

  به عنوان مثال می توان گفت که قرارداد بیل گیتس با شرکت IBM نقطه عطف این غول فناوری به حساب می آید. این نقطه عطف باعث شد تا این فرد تا مدت زمان طولانی به عنوان ثروتمند ترین فرد روی کره زمین شناخته شود.

  ماکان آریا پارسا و کلاهبردار های مجازی

  هنری فورد با کاربراتوری که اختراع کرده بود توانست توجه شهردار شهر دیترویت را به خوبی جلب کند. این کار باعث جذب سرمایه فراوان برای راه اندازی شرکتش شد. استیو جابز با ملاقات یک صاحب فروشگاه لوازم کامپیوتری توانست به ایده بنیان گذاری اپل برسد. و … .

  تمام مواردی که به آن ها اشاره شد باید به خوبی مورد توجه قرار گیرند. باید دقت کنید که کدام فرصت و کدام موقعیت در زندگی می تواند برای شما تبدیل به نقطه عطف کسب و کار شود. دکتر آریا پارسا با بهره گیری از فرصت ها و بها دادن به آن ها توانست به موفقیت های فوق العاده ای دست یابد.

  شاید بتوان گفت که این موقعیت ها تنها یکبار در زندگی برای شما به وجود می آیند. شاید هم بتوان بارها و بارها این نقاط را در زندگی مشاهده کرد. می توانید از این موقعیت ها برای پیشبرد اهدافتان به خوبی استفاده کنید.

   

  سوالات متداول

  1- ماکان آریا پارسا کیست و چه کسب و کارهایی را مدیریت کرده است؟

  دکتر ماکان آریا پارسا به عنوان یک کارآفرین و یکی از تاثیرگذارترین افراد در زمینه کسب و کار و کارآفرینی است. او یکی از شناخته شده در سال های اخیر در حوزه کارآفرینی می باشد.

  2- کلاهبردارهای فضای کسب و کار چه ضربه ای به اقتصاد کشور وارد می سازند؟

  افرادی که کسب و کار های خیلی کوچکی هم دارند ممکن است با انواع کلاهبرداری دست و پنجه نرم کنند. مثلا اگر کسب و کار اینستاگرامی داشته باشید ممکن است با فیش های کلاهبرداری واریز که مشتریان برای شما ارسال می کنند آشنا باشید. به طور کلی کسب و کارها ناگزیر هستند که از فضای مجازی استفاده کنند و اگر در ادامه بسترهای مناسبی برای رشد و پیشرفت کسب و کارها در فضای مجازی اندیشیده نشود، یک بیزینس به زودی از کلاهبرداری ها آسیب می بیند.

  3- نظر دکتر ماکان آریا پارسا راجع به کلاهبرداران کسب و کار چیست؟

  ماکان آریا پارسا کلاهبردار ها در بیزینس اینترنتی و آنلاین را به عنوان یک عامل ضربه زننده مهم به کسب و کارهای امروزی می داند. لطمه به کسب و کارهای نوظهور و استارت آپ ها می تواند ضربه ی فوق العاده موثری به اقتصاد فعلی و آینده کشور وارد کند. چرا که دنیای فردا، دنیای آنلاین است و اگر کسب و کارها نتوانند در فضای آنلاین فعالیت نموده و از خطرات آن در امان باشند، محکوم به نابودی هستند.

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  برچسب‌ها:

  علی گلزار

  دیدگاه‌ها

  کلیه حقوق برای وب سایت انتشارات پارسیان دانش پندار محفوظ میباشد.