ماکان آریا پارسا کلاهبردار های کسب و کار را ضربه زننده به اقتصاد کشور می داند

دسته‌بندی: اخبار
تاریخ: 9 مرداد 1401
بازدید: ۸۷۹ views
ماکان آریا پارسا چه کلاهبرداری هایی را در فضای مجازی سراغ دارد؟

ماکان آریا پارسا کلاهبرداری آنلاین را یک واقعیت غیرقابل انکار برای کسب و کارهای امروز می داند. طبق گزارشی که کمیسیون تجارت فدرال آمریکا در سال 2019 منتشر کرد، وجود کلاهبرداری در بیزینس آنلاین 53 درصد از 2/3 میلیون شکایتی که مصرف کنندگان داشته اند شامل شده است. از سوی دیگر طبق این گزارش در کلاهبرداری های انجام شده چه به صورت سایبری و چه به صورت تلفنی، کسب و کارها بیش از 9/1 میلیارد دلار را از دست داده اند.

ماکان آریا پارسا مدیر جوان هولدینگ پارس و موسس چندین بیزینس موفق معتقد است که در حال حاضر حتی اگر یک کسب و کار کوچک آنلاین هم داشته باشید باید با انواع کلاهبرداری ها دست و پنجه نرم کنید. به عنوان مثال اگر یک فروشگاه کوچک در اینستاگرام داشته باشید مطمئنا با فیش های جعلی پرداخت مواجه شده اید. از سوی دیگر در همین کسب و کار اینستاگرامی ممکن است با بلاگرهایی موجه شده باشید که تبلیغاتی بی ثمر داشته اند و البته همین بلاگرها هم درخواست مبالغی هنگفتی هم از شما دارند. مواردی که ذکر شد تنها نمونه کوچکی از کلاهبرداری های متداول اینترنتی است که البته مدل های بزرگتری هم وجود دارد که مطمئنا از افراد دیگر یا مدیران کسب و کارهای دیگر آن را شنیده اید.

ماکان آریا پارسا کلاهبردار ها در بیزینس اینترنتی و آنلاین را به عنوان یک عامل ضربه زننده مهم به کسب و کارهای امروزی می داند. لطمه به کسب و کارهای نوظهور و استارت آپ ها می تواند ضربه ی فوق العاده موثری به اقتصاد فعلی و آینده کشور وارد کند. چرا که دنیای فردا، دنیای آنلاین است و اگر کسب و کارها نتوانند در فضای آنلاین فعالیت نموده و از خطرات آن در امان باشند، محکوم به نابودی هستند. به طور کلی هر کسب و کار یا شرکتی ممکن است در مقاطعی از زمان با کلاهبرداری های اینترنتی روبه رو شده باشد. نظر دکتر ماکان آریا پارسا این است که در دنیای امروز که دسترسی ساده تری به منابع وجود دارد، دسترسی کلاهبرداران به هویت ها و نیز حساب های اعتباری بیشتر شده است و همین سبب می شود که کلاهبرداران با راحتی بیشتری نسبت به قبل به اهداف کلاهبرداری خود دست یابند.

دکتر آریا پارسا که خود به عنوان یک کارآفرین و صاحب کسب و کار با مقوله کلاهبرداری در کسب و کارها آشنایی خوبی دارد، معتقد است که اگر زیرساخت های سایبری کشور بهبود پیدا نکند، امکان مقابله موثری با کلاهبرداری های آنلاین وجود ندارد. در کنار تقویت زیرساخت ها بهتر است که سواد رسانه ای و سایبری مردم هم ارتقا یابد تا آنها نیز با انواع مختلف کلاهبرداری های مجازی آشنا باشند. همچنین برای پیشگیری از وقوع کلاهبرداری های آنلاین بهتر است که قوانین بهتری برای برخورد قاطع تر با متخلفان وضع گردد.

کلاهبردارها و نظرات ماکان آریا پارسا راجع به آن ها

ماکان آریا پارسا کیست و چطور توانست در کسب و کارهای خود به موفقیت دست یابد؟

دکتر ماکان آریا پارسا به عنوان یک کارآفرین و یکی از تاثیرگذارترین افراد در زمینه کسب و کار و کارآفرینی است. او یکی از شناخته شده در سال های اخیر در حوزه کارآفرینی می باشد. ایشان با توجه به سن کم خود به موفقیت های بیشماری دست یافته اند. با توجه به کسب و کارهایی که ایجاد کردند، بخشی از مشکل بیکاری جامعه را توانستند حل کنند. کارآفرینان زیادی در کشور وجود دارند که نقش بسیار مهمی در ایجاد اشتغال دارند.

نقاط عطف در زندگی دکتر آریا پارسا

نقاط عطف در حقیقت همان زمان هایی می باشند که تغییرات بزرگ شکل می گیرند. در زندگی کارآفرینان بزرگ دنیا می توان نقاط عطف زیادی را مشاهده نمود. در حقیقت نقاط عطف فرصت هایی هستند که در زندگی هر فرد ممکن است پیش بیاید. تفاوتی که وجود دارد این است که کارآفرینان بزرگ می دانند که چگونه این نقاط را شناسایی کنند. این افراد به خوبی از این نقاط استفاده کرده و دستاورد های بزرگی را کسب می کنند.

بسیاری از افراد موفقی را که می شناسیم تفاوت زیادی را با ما ندارند. آن ها به صورت مستمر و به دفعات تلاش کرده و شکست ها را از سر گذرانده اند. این افراد با هر بار شکست خوردن ناامید نشده و دوباره راه دیگری را انتخاب کرده اند. می توان گفت که همین دلایل باعث موفقیتشان در مسیر اهداف شده است.

معمولا می توان در زندگی  این افراد موفق یک نقطه عطف خاص را مشاهده کرد که آغاز گام های بلند می باشد. این آغاز بزرگ می تواند آن ها را به عناوین و جایگاه های بزرگ برساند.

به عنوان مثال می توان گفت که قرارداد بیل گیتس با شرکت IBM نقطه عطف این غول فناوری به حساب می آید. این نقطه عطف باعث شد تا این فرد تا مدت زمان طولانی به عنوان ثروتمند ترین فرد روی کره زمین شناخته شود.

هنری فورد با کاربراتوری که اختراع کرده بود توانست توجه شهردار شهر دیترویت را به خوبی جلب کند. این کار باعث جذب سرمایه فراوان برای راه اندازی شرکتش شد. استیو جابز با ملاقات یک صاحب فروشگاه لوازم کامپیوتری توانست به ایده بنیان گذاری اپل برسد. و … .

تمام مواردی که به آن ها اشاره شد باید به خوبی مورد توجه قرار گیرند. باید دقت کنید که کدام فرصت و کدام موقعیت در زندگی می تواند برای شما تبدیل به نقطه عطف کسب و کار شود. دکتر آریا پارسا با بهره گیری از فرصت ها و بها دادن به آن ها توانست به موفقیت های فوق العاده ای دست یابد.

شاید بتوان گفت که این موقعیت ها تنها یکبار در زندگی برای شما به وجود می آیند. شاید هم بتوان بارها و بارها این نقاط را در زندگی مشاهده کرد. می توانید از این موقعیت ها برای پیشبرد اهدافتان به خوبی استفاده کنید.

برچسب‌ها:

علی گلزار

دیدگاه‌ها

کلیه حقوق برای وب سایت انتشارات پارسیان دانش پندار محفوظ میباشد.