میثم شکری ساز

دسته‌بندی: اخبار
تاریخ: 29 آبان 1400
بازدید: ۹۲ views
میثم شکری ساز

امروزه کشور عزیزمان دارای کارآفرینان بسیاری است که هر کدام افتخاری برای مردم و کشور محسوب می شوند. یکی از کارآفرینان نمونه که توانست به موفقیت و رتبه بالایی دست یابد، میثم شکری ساز نام دارد. در این قسمت از مقاله می خواهیم به انتقال تجارب میثم شکری ساز به عنوان کارآفرین نمونه کشور بپردازیم، لذا خواهشمندیم با ما تا انتهای مقاله همراه بمانید و مطالب ذکر شده را مورد مطالعه قرار دهید.

 میثم شکری ساز

میثم شکری ساز چه نکاتی را برای رسیدن به این مقام، مورد توجه قرار داد؟

هنگامی که نام میثم شکری ساز به میان می آید، بسیاری از افراد با خود می پرسند که این شخص چه نکاتی را مد نظر قرار داد تا به چنین جایگاهی دست یافت؟ ما به این سوال در ادامه مقاله پاسخ خواهیم داد.

احترام به مشتری
اولین نکته و قانونی که دکتر شکری ساز همواره به آن پایبند بود، احترام به مشتری می باشد. این شخص یک مدیر بازاریاب فوق حرفه ای است و بیان نموده که احترام به مشتری می تواند تا حد بسیار زیادی به موفق شدن افراد و کارآفرینان کمک نماید.

ریسک پذیری
از دیگر تجارب او می توان به ریسک پذیری بسیار آن اشاره نمود. ایشان همواره معتقد بوده اند که بدون ریسک کردن، نمی توان به قله رسید.

داشتن راهنما و مشاور
از دیگر نکاتی که می بایست به هنگام شروع یک بیزینس و کسب و کار به آن توجه داشت، استخدام یک مشاور و راهنمای کار بلد می باشد. داشتن چنین فردی می تواند مسیر ها را برای شما هموار سازد و از پستی و بلندی‌های فعالیت‌های‌تان بکاهد.

داشتن ایده و انگیزه
بسیاری از افراد به هنگام شروع یک کسب و کار، به عدم انگیزه و ایده خود اشاره می نمایند. هنگامی که یک فرد از ایده تهی باشد، کسب و کار و زمینه فعالیت خود را به هیچ وجه نمی تواند گسترش و ارتقاء دهد. بدین منظور شکری ساز همواره بر این باور است که در ابتدای شروع یک بیزینس می بایست از انگیزه و ایده برخوردار بود.
البته توجه داشته باشید تا از ارائه ایده‌هایتان به دیگر رغیب‌هایتان جلوگیری نمایید، زیرا در غیر این صورت با شکست‌های متعددی مواجه خواهید شد و هیچ‌گاه نمی توانید به هدف خود دست یابید.

انتخاب زمان مناسب برای شروع کارآفرینی
از دیگر نکاتی که باید به آن بسیار توجه نمایید، انتخاب زمان مناسب برای شروع کارآفرینی و کسب و کار تان است. شما باید از تمامی لحاظ آمادگی کافی و لازم را داشته باشید تا بتوانید به بهترین نحو شغل خود را توسعه ببخشید.

یافتن زمینه کاری مناسب
از دیگر نکته هایی که برای این شخص همیشه حائز اهمیت بوده است، یافتن زمینه کاری مناسب می‌باشد. بسیاری از افراد گمان می‌کنند دست به هر سنگی که بزنند طلا خواهد شد، اما باید بگوییم که این تفکر کاملا اشتباه و نادرست بوده و افرادی که چنین می‌پندارند هیچ گاه به درجات عالی نخواهند رسید.

یافتن روش های متنوع ارتباط با مشتری و فروش
از بیانات میثم شکری ساز کاملا مشخص است که ایشان به روش های ارتباط با مشترس و فروش را به طور کامل مسلط هستند. اگر شما هم می خواهید در آینده‌ای نه چندان دور به یک مدیر بازاریاب فوق حرفه‌ای تبدیل شوید، لازم است تا به نکاتی که در ادامه مقاله برای‌تان شرح داده‌ایم حتما دقت فرمایید و نکات ذکر شده را مو به مو اجرا نمایید.
هنگامی که یک بازاریاب نتواند ارتباط اصولی و درستی با مشتری بگیرد، قطعاً مشتری به او اعتماد نخواهد کرد و به سراغ دیگر افراد خواهد رفت. در واقع شما در ابتدا باید به سراغ آموزش کامل و جامع فوت و فن‌های فروش بروید و سپس به کارآفرینی بپردازید.

درس گرفتن از اشتباهات
اکثریت افراد به هنگام شکست دچار نا امیدی می‌شوند و بر روی تمامی پیشرفت‌هایشان چشم پوشی می کنند. باید بدانید که تمام افراد بزرگ و والا مقام در سراسر جهان به یک باره به این جایگاه نرسیده‌اند و شکست‌هایی را تجربه نموده‌اند، اما همواره سعی کرده‌اند تا از این اشتباهات و شکست‌ها درس بگیرند و نکات بیش‌تری را برای شروع دوباره در دست داشته باشند.

صبر داشتن
از دیگر نکات حائز اهمیت برای شروع کارآفرینی، می‌توان به صبر داشتن نیز اشاره نمود. از نظر ایشان انسان‌هایی که دوست دارند راه هزار ساله را در یک شب طی کنند، در هیچ زمینه‌‌ای موفق نخواهند شد. صبر لازمه دست‌یابی به اهداف والا و بزرگ است که کارآفرینان آینده باید آن را مد نظر خود قرار دهند.

انتخاب نیرو های با تجربه
با توجه به صحبت‌های میثم شکری ساز، دریافتیم که هر فردی پس از ایجاد کسب و کار خود باید به دنبال با تجربه‌ترین نیروها نیز بگردد. این افراد می توانند کمک بسیاری به ارتقاء رتبه یک مجموعه نمایند و نتایج شگفت‌انگیزی را به ارمغان آورند. تا کنون با بهره‌مندی از نکات ارائه شده در این مقاله، از بقیه رقبای‌تان بسیار جلو خواهید بود، لذا خواهشمندیم از تمامی نکات ارائه شده بهره کافی و لازم را ببرید و هر چه زودتر به ایجاد یک کسب و کار بپردازید.

 

میثم شکری ساز

میثم شکری ساز: موفقیت ناگهانی وجود ندارد

مسلما بارها ضرب المثل “نمی توان یک شبه ره هزار ساله را رفت” به گوش تان خورده. این یک شبه ثروتی زیاد دست یافت یا به یک فرد موفق تبدیل شد، واقعیات ندارد. هیچکس نمی تواند ناگهانی به اوج برسد و در اوج باقی بماند. برای دست یافتن به آن چه از دید خود یا دیگران موفقیت به شمار می آید، باید مدت ها با تلاش و پشت کار پیش رفت و زحمت کشید و با برنامه ریزی پیش رفت؛ این همان کاریست که میثم شکری ساز انجام داد.
احتمالا در این روزها نام میثم شکری ساز را زیاد می شنوید، خصوصا در حوزه کارآفرینی و مدیریت. فردی که نه ثروتمند بوده و نه ژن خوب داشته، بلکه پشتکار و تلاش خود توانست به جایگاهی که درحال حاضر در آن قراردارد، برسد. میثم شکری ساز توانسته روی پای خود ایستاده و با همت بسیار از چالش ها و ناملایمتی های زیاد در حوزه نامش در کنار نام دیگر مدیران و کارآفرینان موفق کشور می درخشد و این را تنها مدیون تلاش خود است.
ایشان که متولد سال ۱۳۶۵ است، بیش از یک دهه پیش، دقیقا زمانی که اغلب همسن و سالانش با فکر به تفریحات خود زندگی می کردند، با یک ایده ی نو و تلاش و پشتکار بسیار توانست وارد حوزه آموزش شود و بحث یادگیری الکترونیک و مجازی را توسعه دهد.
اما میثم شکری ساز تنها در یک حوزه به موفقیت نرسیده، ایشان در حوزه های مدیریت، بازاریابی و فروش و حتی مشاوره و سخنرانی های انگیزشی نیز به درجات بالایی دست یافته و امروز نامش در این حوزه ها نیز می درخشد. میثم شکری ساز توانست با تلاش خود به کارآفرین موفقی تبدیل شود که یک مدل تجاری را راه اندازی کرده و به کمک سرمایه های فیزیکی و منابع انسانی آن را توسعه و گسترش دهد. در حقیقت ایشان در ابتدا یک ایده ناب در سر داشت سپس با ریسک زیاد کار خود را آغاز کرد چرا که برای هر کارآفرین این امکان وجود دارد که شکست بخورد و مجبور شود از صفر شروع کند. اما او هرگز شکست نخورد، بلکه هر روز بیشتر به موفقیت رسید و در این راه به جایگاهی دست یافت که امروز برخی از افراد آرزوی آن را دارند!

 

دیگر دستاوردهای میثم شکری ساز

دکتر میثم شکری ساز علاوه بر دکتری کارآفرینی، دارای مدرک کارشناسی در رشته مهندسی صنایع، ارشد MBA از دانشگاه اشتنبایس برلین آلمان می باشد و برای دو سال متوالی توانسته عنوان کارآفرین برتر را برای خود کسب کند. ایشان معتقدند که با خودباوری و افزیش دانش و مهارت های مختلف می توان بر هر مشکل و چالشی، موفق و پیروز شد و از آن گذاشت.
او در سال ۱۳۹۶ موفق به دریافت عنوان کارآفرین برتر و مدیر نمونه فناوری اطلاعات شد. شکری ساز نویسنده و مترجم ماهری نیز می باشد که از نمونه آثارش می توان توهم باهوشی ۱ و ۲، ناگفته های تاریخ تفکرات مدیریت، روابط فرد و سازمان، فراتر از استراتژی، استوار،بازاریابی گوریلی، مذاکره با دستان خالی و آسایش در آرامش را نام برد. تا کنون بالغ بر ۱۰جلد کتاب و ۲۰ مقاله پژوهشی از وی بر جای مانده است.
همچنین ایشان را می توان به عنوان یک سخنران انگیزشی موفق نیز معرفی کرد. با این که سن و سال وی زیادی ندارد، ولی تاثیر گذاری ویژه ای بر روی افراد و جهت دهی به زندگی شان دارد. او با ارائه مشاوره های عالی در زمینه مدیریت منابع انسانی، ارتباطات، بازاریابی، توصعه اقتصادی و … باعث می شود که کسب و کارها روند مثبتی در پیش رو داشته باشند و بتوانند از فرصت های موجود، نهایت استفاده را ببرند.
مانند میثم شکری ساز جوانان با استعداد زیادی در جامعه وجود دارند که با تعلیم و پرورش صحیح می توانند آنان نیز به افتخار آفرینی و غرور برایمان بپردازند. جالب است بدانید که این مدیر و کارآفرین جوان لوح های تقدیر و تندیس های بی شماری را از داخل و خارج کشور دریافت نمود.

سخن پایانی
در این قسمت از مقاله سعی نمودیم تا برای شما نکات و تجربه های مد نظر آقای شکری ساز را شرح دهیم. امیدواریم با درس گرفتن از نکاتی که ایشان ارائه نمودند، بتوانید راهی هموارتر را پیش رویتان داشته باشید و در آبنده‌ای نه چندان دور به افتخارات کشور عزیزمان تبدیل گردید.

سوالات متداول:

آیا توجه به زمان برای شروع کارآفرینی مهم است؟
بله؛ شما باید از تمامی لحاظ آمادگی کافی و لازم را داشته باشید تا بتوانید به بهترین نحو شغل خود را توسعه ببخشید.

از نظر میثم شکری ساز مهمترین محرک گسترش و توسعه کسب و کار چیست؟

داشتن ایده و انگیزه

مهم ترین آثار ترجمه شده توسط دکتر شکری ساز کدام اند؟

از جمله آثاری که توسط ایشان ترجمه شده می توان به کتاب توهم باهشی ۱ و ۲، استوار، بازاریابی گوریلی، فراتر از استراتژی و مذاکره با دستان خالی اشاره کرد.

 

 

 

 

 

 

برچسب‌ها:

زهرا علائی

دیدگاه‌ها

کلیه حقوق برای وب سایت انتشارات پارسیان دانش پندار محفوظ میباشد.