تصویر سازی

همواره در پروسه انتشار هر کتابی، تصویر از جذاب ترین بخش های آن کتاب است. احتمالا شما هم بارها و بارها شنیده اید که بسیاری از طراحان گرافیک، از تصویر سازی کتاب صحبت می کنند. باید گفت تصویر سازی تنها منحصر به کتاب نیست و در بخش های مختلف از آن استفاده می شود. تصویر سازی در بسیاری از کارها و تیزرهای تبلیغاتی حائز اهمیت است. اما اینجا تنها تصویرسازی کتاب مد نظر ماست. یکی از خدمات گرافیکی و کاملا تخصصی انتشارات پارسیان دانش پندار در راستای انتشار کتاب، تصویر سازی کتاب متناسب با موضوع کتاب و رده ی سنی مخاطبان آن می باشد. اما آنچه مد نظر است، این است که ویژگی های یک تصویر سازی خوب چه معیار و ملاکی باید داشته باشند که این خدمات را از سایرین متمایز نماید.

در ابتدا باید گفت از ویژگی های بارز یک تصویر سازی خوب، خاطره انگیز بودن آن است، طرح هایی که انسان را به یاد واقعیت ها می اندازد، به اندازه ی عکس ها موثرند. این نوع طرح ها بیشتر در کتاب های مخصوص کودکان عرضه می شوند. استفاده از عناصر زیبا و عاطفی، واقعی بودن و استفاده از رنگ های مناسب می تواند هر کسی را به وجد آورد.

از ویژگی های دیگر تصویر سازی مناسب، کیفیت پیامی است که با آن طرح مطرح می شود. برداشت مفهوم یک طرح برای یک نوجوان و جوان راحت تر از فهمیدن یک عکس می باشد.

در تصویرسازی وضوح و دقت در طراحی از اهمیت زیادی برخوردار است. تصاویر باید صادقانه و واضح و دقیق باشند و برای مخاطب ابهام ایجاد نکنند. طرح ها باید تا حد امکان به زندگی واقعی نزدیک باشند.

انتشارات پارسیان دانش پندار در تلاش است تا با استفاده از گرافیست های خبره در راستای تصویر سازی کتاب و با رعایت کلیه ی استاندارد ها در این راستا،  گام مهمی در انتشار کتاب بردارد و بتواند حامل پیام های مفید به بشریت باشد.