اهمیت ارتباطات در موفقیت کسب‌وکار یا کارآفرینی

دسته‌بندی: اخبار
تاریخ: 9 اسفند 1400
بازدید: ۱,۳۶۳ views
نقش ارتباطات در موفقیت
 • برای اینکه بتوانید یک کسب‌وکار موفق بسازید، باید قدم‌های زیادی بردارید که یکی از آن‌ها داشتن ارتباطات درست است. هر کسب‌وکار از بخش‌های مختلفی تشکیل شده است و افراد زیادی در آن مشغول به کار هستند.

  بر همین اساس نوع ارتباط گیری شما با دیگران نقش بسیار زیادی در موفقیت تان دارد و باید به صورت ویژه برای این امر برنامه ریزی کنید. دکتر ماکان آریا پارسا به صورت تخصصی به اهمیت ارتباطات در کارآفرینی می‌پردازند که شما هم می‌توانید از رهنمودهای ایشان به نحو احسن استفاده کنید.

   

  بیشتر کردن فروش با مهارت‌های ارتباطی

  معمولا هر کسب‌وکاری یک یا چند محصول و خدمت برای عرضه کردن به مردم دارد. به طور قطع هر چقدر که میزان فروش این محصولات و خدمات بیشتر شود، به همان نسبت سودآوری بیزینس نیز افزایش پیدا می‌کند. یکی از مهم‌ترین عواملی که می‌تواند فروش شما را بیشتر کند، یادگیری درست مهارت‌های ارتباطی است. اگر به خوبی با مهارت‌های ارتباطی مختلف آشنایی پیدا کنید،‌ این مورد به شما کمک می‌کند تا ارتباط موثرتری با مشتریان برقرار کنید.

  زمانی که مهارت‌های لازم در این زمینه را به دست می‌آورید، مسلما تعداد مشتریان و متقاضیان شما بیشتر می‌شود که همین امر منجر به افزایش فروش تان خواهد شد. در حال حاضر تعداد زیادی از افراد با  با ایجاد این توانایی در خود، میزان فروش را تا چند برابر افزایش داده اند که این امر نشان دهنده قدرت بسیار بالای آن‌ها در این امر است.

  مهارت‌های ارتباطی در فروش شامل بخش‌های متنوعی می‌شود که هرکدام از آن‌ها در نوع خود حائز اهمیت هستند. بررسی‌ها نشان می‌دهد که اگر شما شخصیت شناسی را به خوبی انجام دهید،‌ به طور قطع میزان فروش خود را به شکل گسترده‌ای افزایش خواهید داد.

   

  نقش ارتباطات در موفقیت وب‌ سایت‌های بیزینسی

  اگر نگاهی به دنیای امروز بیندازید،‌ متوجه خواهید شد که همه چیز بر مدار اینترنت می‌چرخد. دکتر ماکان آریا پارسا به عنوان یکی از بزرگترین کارآفرینان ایران معتقد است که هر کسب‌وکاری باید یک وب سایت معتبر برای خود داشته باشد. در واقع سایت شما می‌تواند اعتبار دو چندانی به  کسب‌وکار تان ببخشد پس حتما آن را جدی بگیرید و به صورت ویژه از آن استفاده کنید.

  دکتر ماکان آریا پارسا

  تصویری از دکتر ماکان آریا پارسا

  زمانی که شما سایت خود را راه اندازی می‌کنید، با توجه به محتوایی که بر روی آن قرار می‌دهید با مشتری خود ارتباط برقرار می‌کنید. حال اگر محتواهای سایت شما دارای جذابیت بالایی باشند و اصول ارتباط گیری در آن‌ها رعایت شده باشد، بدون شک تعداد مشتریان شما از این طریق افزایش زیادی خواهند یافت.

  این در حالی است که بسیاری از رقیبان شما در این مورد ضعف دارند  و شما می‌توانید به آسانی از این فرصت به وجود آمده برای رشد و پیشرفت خود استفاده کنید. می‌توانید در وبسایت کسب‌وکار خود، از انواع متدهای جدید ارتباط گیری استفاده کنید تا کاربران سایت بتوانند بهتر با شما ارتباط بگیرند و محصولات و خدمات شما را خریداری کنند.

   

  نقش ارتباطات در پشتیبانی خدمات و محصولات کسب‌وکار

  بسیاری از افراد گمان می‌کنند که بعد از انجام فروش، کار آن‌ها تمام شده است. این در حالی است که تجربه چیز دیگری را نشان می‌دهد. شما باید بعد از فروش خدمات و محصولات، حتما برای خدمات پس از فروش برنامه ویژه ای داشته باشید. زمانی که شما پیگیری مشتری را انجام می‌ دهید، این مورد باعث ایجاد حس خوب در او می‌شود. در واقع هدف از این کار کسب رضایت مشتری است که همین امر باعث ثبت سفارشات جدید از سمت مشتری خواهد شد.

  معمولا هر پشتیبان باید به صورت کامل به اصول مذاکره تسلط داشته باشد تا بتواند به دغدغه‌ها و مشکلات مشتریان در این بخش پاسخ دهد. در حال حاضر تعداد زیادی از کارشناسان تلفنی، کار پشتیبانی را برای کسب‌وکارهای مختلف صورت می‌دهند که همین امر تاثیر به سزایی در برندسازی محصول و خدمات خواهد داشت. اگر شما هم دوست دارید که کسب‌وکار خود را  از جهات جدیدی رشد دهید، حتما پیگیری بعد از فروش را  فراموش نکنید و با روش‌های مختلفی از آن استفاده نمایید.

   

  نقش ارتباطات در مدیریت منابع انسانی کسب‌وکار

  معمولا در هر کسب‌وکاری افرادی به عنوان کارمند یا کارگر مشغول به کار هستند. به مجموع این افراد سرمایه انسانی کسب‌وکار گفته می‌شود که نحوه ارتباط گرفتن با این افراد اهمیت بسیار بالایی دارد. تصور کنید که کارکنان شما از شرایط کاری خود ناراضی هستند و موارد متعددی آن‌ها را آزار می‌دهد.

  تاثیر ارتباطات در موفقیت کسب و کار

  ارتباطات نقش مهمی در مدیریت و توسعه منابع انسانی دارد

  در واقع تمامی‌مشتریان کسب‌وکار شما به صورت مستقیم با کارکنان در ارتباط هستند. اگر بتوانید با استفاده از مهارت‌های ارتباطی خود یک تیم موفق بسازید، مسلما این افراد نیز ارتباط بسیار خوبی با مشتریان برقرار می‌کنند.

  نتیجه این مهارت باعث  سودآوری بیشتر شما خواهد شد پس حتما آن را جدی بگیرید. زمانی که شما به عنوان کارفرما بتوانید دغدغه‌های کارمند خود را رفع کنید، مسلما او هیچ وقت این لطف شما را فراموش نمی‌کند و نتیجه آن را به شما باز می‌گرداند. مسلما وجود مجموعه از کارکنان راضی و خوشحال می‌تواند نتایج بی نظیری را برای شما خلق کند.

  دکتر ماکان آریا پارسا نیز در تمامی‌کسب‌وکارهای خود به صورت خاص از مهارت ارتباط گیری استفاده می‌کند که به همین علت این کسب‌وکارها نتایج بی نظیری را به دست آورده اند. مسلما اگر شما هم بتوانید مهارت خود را در این زمینه تقویت کنید،‌ نتایج آن را به صورت مستقیم بر روی کسب‌وکار خود مشاهده خواهید کرد.

   

  سخن پایانی

  برای اینکه بتوانید به یک کارآفرین موفق تبدیل شوید، باید مهارت‌های بسیار زیادی را در خود ایجاد کنید که یکی از آن‌ها ارتباط گیری درست با دیگران است. در واقع نوع ارتباط شما  با کارکنان و مشتریان تاثیر به‌سزایی بر روی کسب‌وکار شما می‌گذارد که حتما باید آن را در نظر داشته باشید.

  می‌توانید با یادگیری اصول ارتباط سازی به راحتی از فرصت‌های فوق‌العاده‌ای که در این بخش وجود دارد استفاده کنید و کسب‌وکار خود را به صورت تصاعدی رشد دهید. امروزه هیچ عاملی به اندازه ارتباطات بر روی کسب‌وکار شما تاثیرگذار نیست پس حتما به آن توجه کنید.

  سوالات متداول

  وقتی سخن از ارتباطات در کسب‌وکار می‌شود، ممکن است برای شما سوالاتی به وجود بیاید که چند مورد از آن را بررسی می‌کنیم.

  • ارتباط گیری در کسب‌وکار با چه کسانی خواهد بود؟

  به طور کلی یک کارآفرین باید با مشتریان، کارکنان و سایر همکاران خود ارتباط موثری برقرار کند تا بتواند خود را رشد دهد.

  • نقش ارتباطات در سرعت انجام کارها چیست؟

  زمانی که شما بتوانید به خوبی با کارکنان خود ارتباط بگیرید، مسلما آن‌ها هم روند انجام کار را با سرعت بیشتری جلو می‌برند.

  • چرا یک کارآفرین باید مهارت‌های ارتباط سازی را بیاموزد؟

  یک کارآفرین هر روز با افراد زیادی سروکار دارد و فقط زمانی می‌تواند سازمان خود را حرکت دهد که خود به تمامی‌مهارت‌های ارتباطی موثر تسلط کافی داشته باشد.

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  برچسب‌ها:

  مازیار کیانی مقدم

  دیدگاه‌ها

  کلیه حقوق برای وب سایت انتشارات پارسیان دانش پندار محفوظ میباشد.