موفقیت، این راه پر از پیچ و خم را با زیبایی‌های منحصر به فردش طی کنید

دسته‌بندی: اخبار
تاریخ: 17 اسفند 1400
بازدید: ۱,۲۰۴ views
موفقیت، این راه پر از پیچ و خم را با زیبایی‌های منحصر به فردش طی کنید
 • مفهوم موفقیت برای هر فردی متفاوت است و هر کسی با یک دیدگاه متفاوتی به موفقیت در زندگی نگاه می‌کند. برخی از مفهوم را به معنی داشتن یک شغل عالی می‌دانند، برخی دیگر داشتن یک خانواده عالی یا یک خانه زیبا را به عنوان موفقیت تلقی می‌کنند.

  به طور کلی می‌توان موفقیت را این گونه تعریف کرد که هر چیزی که فرد به دنبال رسیدن به آن است. با رسیدن به این مفهوم افراد احساس هیجان زیادی پیدا خواهند کرد و احساس می‌کنند که تاثیر زیادی در دنیای خود و دیگران گذشته‌اند.

  با این حال باید بدانید که در این راه تصادفی در کار نیست. شما یک در طی یک شب یا بر حسب یک اتفاق نمی‌توانید موفق شوید، برای رسیدن به این مفهوم باید لازمه‌هایی داشته باشید که در ادامه این مطلب آن‌ها را بر اساس نظر دکتر میثم شکری ساز به عنوان یکی از مدیران و کارآفرینان موفق کشور، بررسی می‌کنیم؛ همراه ما باشید.

   

  موفقیت، این راه پر از پیچ و خم را با زیبایی‌های منحصر به فردش طی کنید

   

  توصیف شما از موفقیت چیست؟

  تمامی انسان‌های موفق دنیا مانند دکتر میثم شکری ساز، اعتقاد دارند که پیش از این که شخصی بخواهد به موفقیت برسد، اول باید تعریف کند که موفقیت از نظر او چیست؟ برای اینکه بهتر با این مفهوم آشنا شوید، می‌توانید یک لیست تهیه کنید از مواردی که از دیدگاه شما موفقیت به شمار می‌آید.

  پس از اینکه یک لیست از تمامی معیارهای موفقیت را که از دیدگاه شما درست هستند تهیه کردید، باید سعی کنید اقداماتی معقول در زمینه رسیدن به آن معیارها انجام دهید. به عنوان مثال اگر قصد دارید یک شغل با درآمد بالا داشته باشید و آن را به عنوان موفقیت خود می‌دانید، باید تحصیلات خود را ادامه دهید و همواره در حال یادگیری نیازهای روز دنیا باشید.

  در بسیاری از موارد افراد، دارای یک استعداد نهان هستند که کم و بیش از آن استفاده می‌کنند. به عنوان مثال اگر شما متون جذابی می‌نویسید، می‌توانید این کار را به صورت روزانه انجام دهید تا به یک نویسنده ماهر تبدیل شوید. بنابراین هیچگاه استعدادهای خود را نادیده نگیرید. برای رسیدن به موفقیت مسیر درست یا غلطی وجود ندارد. پس بهتر است از هم اکنون شروع کنید.

   

  موفقیت، از دیدگاه دکتر میثم شکری ساز چه تعریفی دارد؟

   

  نکات و آموزه‌های مورد نیاز برای رسیدن به مقصد

  پس از اینکه متوجه شدید که تمایل دارید به چه معیارهایی از موفقیت برسید، باید یک سری نکات را رعایت کنید تا بتوانید در مسیر مناسب خود به موفقیت دست پیدا کنید. در این بخش قصد داریم برخی از نکاتی که شما را به موفقیت نزدیک‌تر می‌کند را معرفی کنیم.

   

  به مسیر موفقیت خود متعهد بمانید

  از نظر دکتر میثم شکری ساز، یکی از بهترین ویژگی‌هایی که با استفاده از آن می‌توانید در مسیر موفقیت خود قدهای بزرگی طی کنید، متعهد بودن به مسیر است. با داشتن این ویژگی، انگیزه شما برای رسیدن به اهداف خود، روزانه بیشتر می‌شود. پیشنهاد می‌شود یک لیست از تمامی‌اهدافی که دارید درست کنید و میزان مصمم بودن خود را برای رسیدن به آن‌ها در جلوی هر هدف بنوسید.

  برای این که بتوانید به مسیر خود متعهد بمانید، نیاز دارید روزانه بر روی برنامه ریزی تان تمرکز کنید. این میزان می‌تواند روزانه 15 دقیقه باشد، ولی نباید این روند قطع شود. این کار می‌تواند یک یادآورد روزانه از اهداف شما باشد تا هیچگاه اهداف و مسیر خود را فراموش نکنید. تعهد در مسیر موفقیت، از کلید‌های اصلی این راه است.

   

  در مسیر موفقیت یاد بگیرید

  یکی دیگر از نکاتی که باید برای رسیدن به موفقیت رعایت کنید این است که باید به جای تمرکز کامل بر روی نتیجه، به قدم‌های خود برای رسیدن به موفقیت تمرکز کنید. اگر به خود اجازه دهید که در قدم‌های کوچک پیروز شوید، می‌توانید در مسیر موفقیت آموزه‌های زیادی یاد بگیرید و حتی سریع تر به مقصد مورد نظر برسید.

   

  در مسیر موفقیت از سختی و آسانی‌ها لذت ببرید

  اگر در مسیر موفقیت خود، شرایط را بسیار سخت و غیر قابل تحمل کنید، طی کردن آن برای شما عذاب‌آور خواهد شد. این را در نظر داشته باشید که یادگیری مسیر و قابلیت‌های شما، می‌تواند یک مسیر جالب و سرگرم کننده باشد. بنابراین تفریح را در راه رسیدن به موفقیت فراموش نکنید.

   

  در مسیر موفقیت همواره مثبت فکر کنید

  برای این که بتوانید در مسیر موفقیت عالی عمل کنید، نیاز به یک ذهنیت مثبت دارید. برای پرورش این ذهنیت درون خود نیاز دارید تا به خودتان اعتماد داشته باشید. حیاتی است که برای رسیدن به موفقیت به جای داشتن افکار منفی، افکار مثبت را جایگزین آن‌ها کنید.

   

  در مسیر موفقیت در صورت الزام زاویه دید خود را عوض کنید.

  گاهی اوقات در مسیر موفقیت اتفاق‌هایی رخ می‌دهند، که شاید نیاز باشد تا شما زاویه دید خود را نسبت به موضوع تغییر دهید. با تغییر زاویه دید خود و درآمد از حالت یک قربانی، می‌توانید راه حل‌های بیشتری پیدا کنید و در رسیدن به موفقیت خود بهتر عمل کنید.

   

  در مسیر موفقیت با خود صادق باشید

  اگر در مسیر موفقیت خود، پیشرفتی حاصل نکرده‌اید، باید با خود صادق باشید تا بتوانید راه حلی پیدا کنید. در غیر این صورت نمی‌توانید به موفقیت دست پیدا کنید. این مفهوم بر خلاف مثبت بودن نیست، بلکه دقیقا مکمل آن ذهنیت مثبت است. به عنوان مثال می‌توانید در مسیر کاملا مثبت‌نگر باشید، اما در صورتی که مدت‌ها است در یک جایگاه هستید، باید با خود صادق باشید تا بتوانید ایراد خود را پیدا کنید.

  برای این که بتوانید با خود صادق باشید، نیاز دارید تا برخی از کارهایی را انجام دهید که شما را به چالش می‌کشد. احتمالا دلیل این که در مسیر خود پیشرفت نمی‌کنید، این است که به خود سختی نمی‌دهید. در این صورت کارهایی را انجام دهید که شما را از منطقه امن بیرون (Comfort zone) می‌آورد.

   

  موفقیت راه دشوار اما لذت بخشی دارد

   

  سخن پایانی

  برای این که بتوانید موفق شوید، پس از این که با این مفهوم به خوبی آشنا شدید، باید قدم‌های استواری به سمت آن بردارید. برای اینکه یک فرد موفق شوید، باید یک شبه موفق شدن را از ذهن خود بیرون کنید و ویژگی‌هایی مانند تعهد و ذهنیت مثبت را در خود پرورش دهید.

  این ویژگی‌ها نیز نمی‌توانند یک شبه موفقیت را به درب خانه شما بیاورند. باید با خود صادق باشید، در صورت داشتن ویژگی‌های لازم برای موفقیت نیاز دارید تا زمانی مناسبی را با استفاده از تعهد و استمرار طی کنید تا به موفقیتی که در ذهن دارید، دست یابید.

   

  سوالات متداول

  در این بخش از مطلب قصد داریم به چندین سوال متداول شما پیرامون رسیدن به موفقیت و ویژگی‌های مورد نیاز برای این مسیر پاسخ دهیم.

  1. آیا می‌شود در طی زمانی کوتاه مانند یک شب مسیر موفقیت را به طور کامل طی کرد؟

  خیر رسیدن به موفقیت در یک شب امکان ندارد، شما باید تا مدت زمان مناسبی تلاش کنید و از اقدامات خود دست نکشید تا بتوانید به موفقیت برسید.

  1. رسیدن به موفقیت چه ویژگی‌هایی می‌طلبد؟

  رسیدن به موفقیت ویژگی‌های زیادی مانند متعهد بودن، مثبت بودن و شفاف بودن می‌طلبد. در صورتی که ندانید به کدام مسیر می‌روید هیچگاه به مقصد نخواهید رسید.

  1. موفقیت درواقع چیست؟

  تعریف موفقیت برای هر فردی متفاوت است مانند ماشین، درآمد بالا و داشتن یک خانواده خوب. بنابراین تعریف موفقیت را برای خود پیدا کنید و به سمت آن بروید. شما نیز می‌توانید موفق شوید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  برچسب‌ها:

  سعید عباسی

  دیدگاه‌ها

  کلیه حقوق برای وب سایت انتشارات پارسیان دانش پندار محفوظ میباشد.