نقش خانواده در موفقیت آتی فرزندان

دسته‌بندی: اخبار
تاریخ: 21 فروردین 1401
بازدید: ۳,۴۴۵ views
نقش خانواده در موفقیت آتی فرزندان
 • ماکان آریا پارسا به عنوان یکی از کارآفرینان برتر کشور معتقد است که نقش خانواده مورد بی مهری قرار گرفته است. یکی از موارد مهمی‌که کمتر کسی درباره آن صحبت می‌کند نقش خانواده در موفقیت فرزندان است.  درواقع این خانواده است که بستر لازم برای رشد اعضای خانواده را فراهم می‌کند. هر چقدر که فضای خانه دارای شرایط بهتری باشد، به همان اندازه نیز احتمال موفقیت شخص بیشتر خواهد شد. به یاد داشته باشید که داشتن یک خانواده خوب می‌تواند سرعت رشد شما را چند برابر کند. دکتر ماکان آریا پارسا نیز همواره بر نقش خانواده تاکید دارد و آن را از مهم‌ترین عوامل می‌داند. برای اینکه بهتر بتوانید با نقش خانواده در موفقیت انسان آشنا شوید، حتماً این مطلب را تا انتها مطالعه کنید.

   

  نقش خانواده در موفقیت آتی فرزندان

   

  الگوگیری افراد از خانواده خود

  شاید از خود بپرسید که چرا خانواده از اهمیت ویژه‌ای در موفقیت فرد برخوردار است؟ طبق بررسی‌هایی که در همین راستا صورت گرفته است، همه کودکان از خانواده‌های خود الگو می‌گیرند. از آنجایی که  پدر و مادر از نظر کودک بهترین  افراد هستند،‌ این حس برای آن‌ها پیش می‌آید که خیال می‌کنند همه کارهای آن‌ها درست و صحیح است. به همین علت شخص از دوران کودکی الگوهای مختلف را از پدر و مادر خود دریافت می‌کند.

  نکته جالب این است که فرد در دوران بزرگسالی نیز همین الگوها را در زندگی خود پیاده سازی می‌کند. اگر شخص بتواند الگوهای مناسبی در دوران کودکی خود بگیرد، مسلماً نتایج بی‌نظیری را در بزرگسالی خود خلق می‌کند. این نکته را به یاد داشته باشید که داشتن یک زندگی خوب و موفق نیازمند تلاش و همت شما نیز می‌باشد که باید در این زمینه نیز تمام تلاش خود را به کار ببندید. با توجه به الگوگیری کودک از خانواده خود، بهتر است که تمامی رفتارها از سمت پدر و مادر مدیریت شوند تا شرایط بدی برای شما به وجود نیاید.

   

  پیدا کردن استعداد در محیط خانواده

  برای اینکه یک شخص بتواند مراحل رشد و ترقی را طی کند، باید در ابتدا استعدادهای خود را بشناسد و در راه رسیدن به آن‌ها تلاش کند. متاسفانه بسیاری از افراد شناخت درستی از توانایی‌های فردی خود ندارند که به همین علت ضربه‌های مختلفی در زندگی خود می‌خورند. برای اینکه بتوانید استعداد خود را به درستی کشف کنید، باید خانواده نیز در کنار شما قرار بگیرد. اگر خانواده در همان دوران کودکی و نوجوانی استعداد شخص را کشف کنند، مسلماً فضای رشد و تعالی در بزرگسالی نیز برای فرد مهیا خواهد بود.

  این در حالی است که متاسفانه بسیاری از خانواده‌ها توجه دقیقی به این موضوع ندارند. دکتر ماکان آریا پارسا معتقد است که با پیدا کردن استعداد در سنین پایین،‌ می‌توان مراحل موفقیت را یکی پس از دیگری طی کرد و به جایگاه‌های بزرگتر دست پیدا کرد. طبق بررسی‌هایی که تا به حال صورت گرفته است،‌ بخش بزرگی از افراد موفق در همان کودکی استعداد خود را کشف کرده‌اند. پدر و مادر نقش مهمی در کشف استعدادهای کودک دارند که می‌توان نقش تربیتی مهم آن‌ها را به وضوح مشاهده کرد.

   

  نقش خانواده در موفقیت آتی فرزندان - سایت انتشارات

   

  تأثیر احترام به فرزندان در موفقیت آن‌ها

  یکی از مهم‌ترین عواملی که می‌تواند منجر به رسیدن به موفقیت در بزرگسالی شود احترام گذاشتن به فرزندان است. درواقع اگر یک شخص در دوران کودکی خود احترام دیده باشد، در سن بزرگسالی نیز شخصیت اجتماعی خوبی خواهد داشت. این نکته را بدانید که  احترام به فرزندان باعث می‌شود که کودک اعتماد به نفس بیشتری پیدا کند و شخصیت او به بهترین شکل ممکن ساخته شود. این در حالی است که اگر شخصیت فرد در دوران کودکی خرد شده باشد، معمولاً در بزرگسالی نیز نمی‌تواند اثرگزاری مناسبی از خود نشان دهد. طبق بررسی‌هایی که صورت گرفته است،‌ بسیاری از افراد موفق دارای خانواده‌های حمایتگری بوده‌اند.

  این آمار بدان معناست که تربیت اصولی و صحیح می‌تواند نقش فوق‌العاده‌ای در موفقیت شخص داشته باشد. هر چقدر که شما حرمت بیشتری برای کودکان خود قائل باشید، مسلماً احتمال  موفقیت آن‌ها در بزرگسالی بیشتر خواهد بود. همواره تمام تلاش خود را بکنید تا یک خانواده عالی بسازید. تمام تلاش خود را به کار ببندید تا یک بستر امن و پرآرامش برای خانواده خود ایجاد کنید. اگر شما نگاهی به افراد موفق بیندازید، متوجه خواهید شد که اکثر فرزندان آن‌ها نیز افراد موفقی خواهند بود که این مورد نشان از تربیت درست آنان است.

   

  اهمیت فرهنگ کتابخوانی بر آینده فرزندان

  هر چقدر که میزان آگاهی و علم افرا حاضر در یک خانه بیشتر باشد، به همان نسبت نیز افراد حس خوشبختی بیشتری خواهند داشت. کتاب خوانی یکی از بهترین عادت‌هایی  است که هر انسانی در زندگی خود تجربه می‌کند. به همین علت به شما توصیه می‌کنیم که حتماً عادت کتابخوانی را در خود به وجود بیاورید و سپس آن را به سایر اعضای خانواده منتقل کنید. در خانه‌ای که همه افراد عادت به کتابخوانی دارند، مسلماً  شرایط بهتری برای زندگی و کار فراهم است. اگر تربیت فرزندان همراه با کتاب صورت بگیرد، در آن صورت شخص می‌تواند آینده فرزندان خود را تضمین شده ببیند.

  این نکته را به یاد داشته باشید که داشتن فرهنگ کتابخوانی باعث فرهیخته شدن اعضای خانواده می‌شود و دید آن‌ها نسبت به زندگی و کسب و کار را به صورت کلی تغییر می‌دهد. اگر فرزندان از همان دوران کودکی کتاب‌های مختلف را مطالعه کنند، مسلماً میزان آگاهی آن‌ها بیشتر  شده و مهارت‌های مختلف زندگی را می‌آموزند.

  از همین رو به شما توصیه می‌کنیم که حتماً این فرهنگ فوق العاده را در خانه خود ایجاد کنید تا نتایج بی نظیری را برای شما و اطرافیانتان رقم بزند. اگر نگاهی به موفق‌ترین افراد بیندازید،  متوجه خواهید شد که بخش زیادی از آن‌ها در دوران کودکی خود کتابخوانی را شروع کرده و آن را در بزرگسالی نیز ادامه داده‌اند.

   

  در مورد کارآفرین جوان و موفق ایرانی در لنک زیر بیشتر بخوانید. شاید کارآفرین بعدی شما باشید…!

  ماکان آریا پارسا

   

  نظر ماکان آریا پارسا در مورد نقش خانواده در موفقیت آتی فرزندان

   

  سخن پایانی

  اگر شما نگاهی به افراد موفق بیندازید، می‌توانید در بخشی از زندگی آن‌ها تأثیر تربیت والدین را ببینید. در واقع خانواده نقش بسیار مهمی‌در موفقیت فرد دارد که باید به آن دقت کرد. هر چقدر که فضا برای رشد و تعالی شما در محیط خانواده فراهم‌تر باشد، به همان نسبت نیز شرایط بهتری پشت سر می‌گذارید. جالب این است که دکتر ماکان آریا پارسا نیز بر نقش خانواده در موفقیت تاکید دارد. در برخی از خانواده فضای تربیتی فوق العاده‌ای حاکم است که همین امر به شما کمک می‌کند تا به موفقیت‌های عظیمی‌دست پیدا کنید.

   

  سؤالات متداول

  1. چرا خانواده در موفقیت فرزندان نقش دارد؟

  از آنجایی که شخص در محیط خانواده رشد پیدا می‌کند،  تمام باورها و تفکرات پدر و مادر را می‌گیرد. به همین علت خانواده به صورت مستقیم بر روی موفقیت فرد اثر می‌گذارد.

  1. آیا با نبود حمایت خانواده می‌توان موفق شد؟

  رسیدن به موفقیت بدون داشتن خانواده حمایتگر کار سختی است ولی ناممکن نیست. در این حالت شخص باید تلاش و همت خود را چند برابر کند تا  به دستاوردهای خود برسد.

  1. چطور باعث موفقیت فرزندان خود شویم؟

  اگر موفقیت فرزندانتان برای شما اهمیت دارد،‌ حتماً روش‌های تربیتی درست و اصولی را  بیاموزید. در این حالت شما خواهید توانست فرزندان موفقی تربیت کنید تا بتوانند در جامعه حرفی برای گفتن داشته باشند.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  برچسب‌ها:

  سعید عباسی

  دیدگاه‌ها

  کلیه حقوق برای وب سایت انتشارات پارسیان دانش پندار محفوظ میباشد.